Українські АЗС почнуть недоливати більше палива, ніж зараз

Українські АЗС почнуть більше недоливати палива, ніж зараз. Про це водіїв попередив експерт паливного ринку України Дмитро Льоушкін.

За його словами, в Україні зараз автозаправки фактично наливають у баки автомобілів не 1 літр палива, а 950 мл. Так вони “заробляють” приблизно 1,5-2 грн з одного літра палива.

Леушкін прогнозує, що надалі недоливу палива на українських АЗС стане ще більше. Це станеться, якщо запровадять додаткові податки. Такий, як, наприклад, щомісячний авансовий платіж податку на прибуток із кожної АЗС, як пропонує Кабмін.

Експерт також зазначив, що через запровадження щомісячного авансового платежу податку на прибуток з АЗС стане більше так званої “бодяги”, неякісного палива.

Норма про запровадження в Україні щомісячного авансового платежу податку на прибуток з кожною АЗС міститься у доопрацьованому урядовому законопроєкті №11416-д, який наприкінці серпня 2024 року зареєстрували у Верховній Раді. Цей законопроєкт передбачає підвищення податків та зборів, а також запровадження нових податків, щоб за умов війни наповнити державний бюджет України.

Що означає щомісячний авансовий платіж податку на прибуток із АЗС? Це означає, що кожного місяця з кожної АЗС потрібно буде робити авансовий платіж податку на прибуток від 30 000 до 80 000 грн, залежно від кількох факторів.

Українські АЗС почнуть недоливати більше палива, ніж зараз

Зокрема, АЗС має робити щомісяця авансовий платіж у розмірі 30 000 грн, якщо вона продає лише автогаз, 60 000 грн – якщо продає два і більше видів палива, а 45 000 грн – якщо частка продажу автогазу становить 50% і більше.

Якщо АЗС має магазин, то вона має щомісяця платити 40 000 грн, якщо продає тільки автогаз, 60 000 грн – якщо частка продажу автогазу 50% і більше, та 80 000 грн – якщо продає два і більше види палива.

Нагадаємо, в Україні помилка під час продажу палива на АЗС не повинна перевищувати 0,5%. Згідно з дослідженням Інституту споживчих експертиз, яке було проведено навесні 2024 року, найбільше палива недоливають у нелегальних “бочках” (недолів може становити близько 4%). У деяких мережах-дискаунтерах також можуть недоливати палива, щоб показують покупцям низькі ціни.

Джерело: auto.today.ua