На Київщині мережа АЗС продавала фальсифікований бензин

У Київській області злочинна група організувала продаж фальсифікованого бензину та дизельного палива через нелегальну мережу модульних АЗС. Про це поінформувало Бюро економічної безпеки України.

За даними досудового слідства, фальсифіковане паливо зловмисники зберігали на нафтобазі у Київській області. Продавали його через мережу модульних АЗС. Ці автозаправки не мали касових апаратів, дозвільних документів і сертифікатів якості палива.

Скільки учасників було у цій злочинній групі – Бюро економічної безпеки не уточнило. Також не відомо, скільки часу зловмисники продавали водіям у Київській області фальсифікований бензин та дизельне паливо.

Відомо, що під час санкціонованих обшуків на нелегальних АЗС та на нафтопереробному заводі правоохоронці виявили та вилучили понад 70 тонн фальсифікованого ДП та 18 тонн фальсифікованого бензину А-95 на загальну суму близько 4,5 млн грн. Зразки вилученого палива направили на експертизу, щоб встановити їхню відповідність українським стандартам якості.

Це далеко не перший випадок у 2024 році, коли правоохоронці виявляють та ліквідують незаконне виробництво бензину та дизельного палива. Так, влітку 2024 року детективи БЕБ виявили підпільне виробництво бензину та дизельного палива, яке продавали через мережу нелегальних заправок у Києві та Київській області. Ця злочинна група діяла з 2023 року. Контрафактний бензин та ДП виготовляли із нафтопродуктів невідомого походження.

На Київщині мережа АЗС продавала фальсифікований бензин

Тим часом, за даними Інституту споживчих експертиз, в Україні у 2024 році різко покращилася якість дизельного палива. Експерти це пояснюють двома причинами. Перша причина – заборона на продаж в Україні бензину та ДП екологічних стандартів Євро-3 та Євро-4. Друга причина – посилення боротьби правоохоронців із нелегальним виробництвом палива та з підпільними АЗС.

Деякі експерти прогнозують, що в Україні багато операторів роздрібного паливного ринку можуть піти у “тінь”, а бензин можуть почати продавати каністрами біля доріг. Це станеться, якщо запровадять авансовий платіж податку на прибуток, пов’язаний із ємністю резервуарного парку АЗС, як пропонує Кабмін у своєму законопроєкті №11416. Цей законопроєкт передбачає запровадження нових платежів і зборів, а також збільшення вже існуючих податків, щоб наповнити держбюджет.

Джерело: auto.today.ua