На Рівненщині почали продавати бензин каністрами з автомобілів

На Рівненщині правоохоронці викрили групу осіб, які організували продаж палива сумнівної якості каністрами з автомобілів. Про це повідомила пресслужба Рівненської обласної прокуратури.

За даними досудового слідства, у цій злочинній групі було кілька жителів Рівненської області. Скільки конкретно було людей у цій злочинній групі – не уточнюється.

Вони купували бензин та дизельне паливо сумнівної якості, а потім продавали його каністрами та з бочок за допомогою спеціально обладнаних автомобілів. Автомобілі стояли на сільських дорогах. Ціна цього палива сумнівної якості була відповідна. Документів, що підтверджують походження палива, “бізнесмени” не мали.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1. ст.204 Кримінального кодексу України. Під час 30 санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили велику кількість палива невідомого походження, 7 автомобілів, обладнаних для продажу палива, а також чернові записи, що підтверджують скоєння злочину.

Зразки вилученого палива направили на експертизу, щоби встановити його відповідність нормативам. Досудове слідство триває. Правоохоронці намагаються встановити походження палива.

На Рівненщині почали продавати бензин каністрами з автомобілів

Нагадаємо, раніше експерти попередили, що в Україні знову можуть почати продавати паливо каністрами біля доріг, якщо Кабмін запровадить авансовий платіж податку на прибуток, залежно від обсягу резервуарів АЗС. Ця норма містилася в урядовому законопроєкті про підвищення податків та зборів й запровадження нових податків, який народні депутати Верховної Ради ухвалили у першому читанні у липні 2024 року.

Але у доопрацьованому законопроєкті, який парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував народним депутатам ухвалити у другому читанні, змінено механізм щомісячного авансового платежу з однієї АЗС. Пропонують запровадити податок з “бочки” (АЗС без магазину) у розмірі 60 000 грн на місяць, а також податок з АЗС (з магазином) у розмірі 80 000 грн на місяць.

Експерт паливного ринку Дмитро Леушкін вважає, що введення щомісячного авансового платежу податку на прибуток з однієї АЗС вигідно великим операторам роздрібного паливного ринку, оскільки вони його легко відіб’ють, продаючи каву та хот-доги. А мережам АЗС, які працюють у сегменті дискаунтерів, доведеться важко і деякі з них підуть із ринку. Вони просто не зможуть щомісяця платити з кожною АЗС по 80 000 грн.

Джерело: auto.today.ua