Шахраї почали пропонувати “домовитися“ з ТЦК про зняття автомобілів з обліку

В Україні з’явилися шахраї, які за грошову винагороду обіцяють “домовитися” із співробітниками ТЦК та СП про зняття автомобіля з військового обліку. Про це повідомив Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції.

Зокрема, у Києві правоохоронці викрили місцевого жителя, який обіцяв “договоритися” з ТЦК про зняття автомобіля з військового обліку та допомогти у перереєстрації транспортного засобу у територіальному сервісному центрі МВС. За свої “послуги” зловмисник просив 15 000 грн.

За даними досудового слідства, фігурант із ТЦК не “домовлявся”, а просто під час перереєстрації автомобілів у сервісному центрі МВС пред’являв фальшиву довідку про зняття ТЗ з військового обліку. Йому вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом) та ст.318 Кримінального кодексу України (Використання підроблених документів).

Виявилося, що цей “бігунець” мав спільника – адміністратора територіального сервісного центру МВС. Він повідомляв своєму подільнику інформацію із закритої бази даних. Йому вже повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ст.362 Кримінального кодексу України (Несанкціоновані дії з інформацією).

Шахраї почали пропонувати “домовитися“ з ТЦК про зняття автомобілів з обліку

Також схему перереєстрації автомобілів з метою приховування від ТЦК викрили у Вінницькій області. Місцевий мешканець, використовуючи підроблені довідки про перебування ТЗ на військовому обліку, допомагав перереєструвати їх із підприємств на фізичних осіб. Його затримали під час одержання грошей за нові документи. За даними досудового слідства, цей зловмисник міг допомогти приховати від ТЦК близько 30 автомобілів. Йому вже повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ст.114-1 Кримінального кодексу України (Перешкода законній діяльності Збройних сил України).

Нагадаємо, в Україні під час воєнного стану існує військово-транспортний обов’язок. Новий закон про мобілізацію та військовий облік, який набув чинності 18 травня 2024 року, її регламентує. Залучення транспортних засобів при мобілізації здійснюється ТЦК, органами СБУ, підрозділами розвідувальних органів України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями. При вилученні ТЗ складається акт приймання-передачі. Вилучені автомобілі повинні повернути власникам протягом 30 днів із моменту оголошення демобілізації. У фізичних осіб на потреби ЗСУ можуть вилучити автомобілі, якщо їх декілько у володінні.

Джерело: auto.today.ua