Шахраї вигадали новий спосіб обману водіїв, – МВС України

В Україні шахраї для обману автомобілістів створюють фейкові сайти, імітуючи сайт Головного сервісного центру МВС. Про це повідомив Головний сервісний центр МВС України.

У повідомленні МВС йдеться про те, що шахраї намагаються створити точну копію головної сторінки сайту Головного сервісного центру МВС. І на перший погляд, у них це добре виходить. Непідготовленим користувачам важко зрозуміти, що це не справжній сайт ГСЦ МВС, а фейковий.

Як відрізнити фейкові сайти від справжнього сайту Головного сервісного центру МВС? У фейкових сайтів може бути нечітка графіка, не всі клікабельні посилання, після кліка головна сторінка перекидає на спілкування в месенджери, немає додаткових розділів, є орфографічні помилки, використовуються такі слова, як, наприклад, ПРАВА, ТЕХПАСПОРТ і т.д., немає розділу “Новини”, немає додаткових сервісів (наприклад, оригінальний сайт ГСЦ МВС можуть читати люди з порушенням зору, для цього є спеціальна кнопка в правому верхньому кутку).

Окрім того, фейкові сайти надають приватні банківські реквізити для оплати послуг. Адреса офіційного сайту ДСЦ МВС – hsc.gov.ua. Офіційні ресурси використовують лише українську мову.

Шахраї вигадали новий спосіб обману водіїв, - МВС України

Головне завдання фейкових сайтів – перевести спілкування у телефонні месендженри. У месенджерах клієнтів запевняють, що їм не потрібно турбуватися про навчання в автошколі та складання іспитів у сервісних центрах МВС. Шахраї переконують клієнтів, що їхнє посвідчення водія нібито буде в базі даних МВС та в мобільному додатку Дія. Але насправді фейкові посвідчення водія не відображаються в базі даних МВС, у додатку Дія та в Електронному кабінеті водія.

Потрібно звернути увагу, що адміністратори сервісних центрів МВС не спілкуються з клієнтами в месенджерах (Telegram, Viber, Whatsapp), а оплата за послуги здійснюється тільки на реквізити Головного сервісного центру МВС.

Шахраї вигадали новий спосіб обману водіїв, - МВС України

Нагадаємо, з 1 серпня 2024 року територіальні сервісні центри МВС почали видавати посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів з додатковим захистом, щоб їх було складніше підробити. На захисному покритті бланків цих документів до голографічного зображення емблеми МВС додали спеціальне маркування із трьох літер та шести цифр. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу додатково має QR-код. Він знаходиться у правому нижньому кутку. З його допомогою можна онлайн перевірити легітимність інформації, яка внесена до свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Джерело: auto.today.ua