У Мукачеві за успішне складання іспитів на водійські “права“ вимагали 250 доларів

У Мукачеві правоохоронці викрили жінку, яка обіцяла кандидату у водії за 250 доларів вплинути на співробітників територіального сервісного центру МВС з метою успішного складання іспитів. Про це повідомила пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.

За даними досудового слідства, фігурантка переконала свого знайомого, що його співмешканка без її допомоги не зможе успішно скласти практичний іспит на отримання посвідчення водія. Вона обіцяла, що за 250 доларів вплине на співробітників територіального сервісного центру МВС, від яких залежить отримання водійського посвідчення.

Зловмисниця, отримавши гроші, проінструктувала кандидатку у водії про те, як потрібно поводитися під час практичного іспиту, а також організувала пробне практичне водіння.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (Отримання неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі терміном від трьох до п’яти років.

Фігурантці вже повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Досудове слідство триває.

У Мукачеві за успішне складання іспитів на водійські “права“ вимагали 250 доларів

Коли правоохоронці затримали фігурантку – не уточнюється. Повідомляється лише, що кандидат у водії, яка дала їй хабар, з другої спроби склала практичний іспит та отримала посвідчення водія категорії В.

Нагадаємо, влітку 2023 року МВС почало посилювати контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. З цією метою деякі територіальні сервісні центри МВС позбавили права проводити іспити. Тепер таке право мають 65 так званих хабів. Це зробили для того, щоб було легше контролювати процес складання іспитів. Щоправда, тепер деяким кандидатам у водії треба їхати до іншого міста, щоб скласти іспити, що не дуже зручно.

Крім того, в класах для теоретичного іспиту тепер має бути чотири відеокамери з аудіозаписом, щоб контролювати все приміщення. Таке ж обладнання має бути і в автомобілях для практичного іспиту, щоб контролювати рухи рук та ніг кандидата у водії й екзаменатора. До класів для теоретичного іспиту пускають лише після автоматичного фейс-контролю.

Джерело: auto.today.ua