Водіям пояснили, чи можна розпізнати неякісний бензин за кольором та запахом

Деякі водії впевнені, що вони можуть “на око” розпізнати неякісний бензин. Сьогодні ми розповімо про те, чи дійсно можна за кольором та запахом визначити його.

Іноді чуєш, що, мовляв, для перевірки якості палива потрібно наповнити скляну банку чи пляшку, а потім подивитися через неї світ. Бензин повинен мати трохи жовтуватий відтінок. Потім “фахівці” радять кинути в банку кілька крупинок марганцівки. Якщо бензин порозовіє, то це нібито є доказом присутності в ньому води.

Також деякі водії стверджують, що вони можуть за запахом визначити наявність у бензині, наприклад, нафталіну та сірководню.

Насправді не можна визначати якість бензину “на око”. Все одно нічого не вийде. Справа в тому, що далеко не завжди певний відтінок палива для автомобіля з бензиновим двигуном може свідчити про його погану якість. Колір бензину може залежати від способу виробництва та умов його зберігання.

Нагадаємо, в Україні в січні 2024 року заборонили продавати бензин та дизельне паливо екологічного стандарту Євро-3 та Євро-4. Українські АЗС зараз мають продавати паливо лише екологічного стандарту Євро-5.

Водіям пояснили, чи можна розпізнати неякісний бензин за кольором та запахом

За даними Інституту споживчих експертиз, це нововведення, а також посилення боротьби з нелегальними міні-НПЗ та нелегальними мережами АЗС призвело до того, що в Україні різко збільшилася якість дизельного палива. Це свідчить нове дослідження Інституту споживчих експертиз, яке було проведено навесні 2024 року.

Тим часом, раніше експерт паливного ринку Дмитро Леушкін зробив прогноз, що якщо Кабмін, як очікувалося, запровадить фіксований авансовий платіж з податку на прибуток для АЗС, збільшить акцизи на паливо і збільшить ПДВ до 24%, то в Україні стане більше низькоякісного палива, так званої “бодяги”. За його словами, у цьому випадку деякі оператори роздрібного паливного ринку підуть працювати в “тінь”, а бензин та дизельне паливо почнуть продавати біля доріг каністрами з автомобілів.

Але Кабмін та народні депутати передумали збільшувати ПДВ, а також внесли зміни до механізму щомісячного авансового платежу від АЗС. Щодо підвищення акцизів на паливо, то президент України Володимир Зеленський станом на ранок 2 вересня 2024 року ще не підписав відповідний закон.

Джерело: auto.today.ua