Українським водіям спростили отримання довідки про безаварійний стаж водіння

В Україні стало простіше отримати довідку про безаварійний стаж водіння. Про це проінформувало Моторне (транспортне) страхове бюро.

У повідомленні МТСБУ зазначається, що для зручності українських водіїв (фізичних та юридичних осіб) розробили спеціальну електронну форму запиту, яку можна завантажити на сайті Бюро.

Водій має заповнити усі обов’язкові поля у формі запиту, а потім підписати. Скан-копію або фотографію у форматі pdf заповненої та підписаної форми запиту потрібно надіслати електронною поштою до Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Довідку про безаварійний стаж керування вимагають деякі іноземні страхові компанії для оформлення договору автострахування. Раніше для того, щоб отримати цей документ, потрібно було подати заяву до МТСБУ у довільній формі. У заяві потрібно було обов’язково вказати адресата (МТСБУ), ПІБ заявника, реквізити документа, що засвідчує фізичну особу, яка подає запит, індивідуальний податковий номер заявника, адресу проживання, електронну пошту, марку та модель ТЗ, державний номер ТЗ, а також VIN автомобіля.

Тепер все це вказується у стандартній формі запиту. МТСБУ стверджує, що наразі фізичним та юридичним особам стало простіше отримати довідку про безаварійний стаж водіння.

Українським водіям спростили отримання довідки про безаварійний стаж водіння

Нагадаємо, в Україні у 2023 році ухвалили новий закон про ОСЦПВ, який передбачає серйозну реформу автострахування. Так, з 1 січня 2025 року збільшать страхові виплати. Через два роки після набрання чинності цим законом за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, виплачуватимуть 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок, а за шкоду майну постраждалих осіб – до 2 млн грн на один страховий випадок. Після вступу України до Євросоюзу страхові виплати збільшаться у рази.

Але не всі українці зможуть претендувати на підвищені страхові виплати, а лише ті, хто підпише договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності з 1 січня 2025 року. Виплати за старими договорами здійснюватимуть за старим законодавством.

Крім того, тепер у водіїв частіше перевірятимуть наявність “автоцивілки”. Якщо раніше поліцейські перевіряли ОСЦПВ лише при складанні протоколів про порушення правил дорожнього руху та при оформленні матеріалів ДТП, то тепер вони це мають робити й під час спостереження за дорожнім рухом.

Джерело: auto.today.ua