34% кандидатів у водії після самопідготовки успішно складають теоретичний іспит
В Україні 34% кандидатів у водії після самопідготовки з першого разу успішно складають теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Про це повідомив Головний сервісний центр МВС.
З 1 січня по середину червня 2024 року сервісні центри МВС провели понад 291 тисячу теоретичних іспитів на отримання посвідчення водія. З них 34 тисячі із самопідготовки. Лише 34% кандидатів у водії після самопідготовки з першого разу успішно складають теоретичний іспит у сервісному центрі МВС.
Раніше відсоток був вищим. Так, за результатами перших 1,5 місяців після запровадження самостійного вивчення правил дорожнього руху, без автошколи, приблизно 40% кандидатів у водії, які самостійно готувалися до теоретичного іспиту, успішно його склали у сервісному центрі МВС із першого разу.
Якщо судити зі статистики Головного сервісного центру МВС, то кандидати у водії в автошколах краще вивчають правила дорожнього руху, ніж самостійно. Чому ми зробили такий висновок? Наприклад, тому, що у 2022 році, коли ще не було можливості самостійно вивчати ПДР, 42% кандидатів у водії з першого разу успішно склали у сервісних центрах МВС теоретичний іспит.
Нагадаємо, в Україні кандидатам у водії дозволили самостійно вивчати ПДР, без обов’язкового відвідування занять в автошколі, у листопаді 2023 року. Але за бажання готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія можна і в автошколі (в автошколі ПДР потрібно вивчати 64 години, а на одне заняття відводиться 45 хвилин).
Кандидат у водії для того, щоб потрапити на теоретичний іспит на отримання посвідчення водія, повинен взяти талон. Це можна зробити онлайн або в терміналі у сервісному центрі МВС. На іспит потрібно прийти заздалегідь, приблизно за 15 хвилин. Якщо до теоретичного іспиту кандидат у водії готувався самостійно, то він про це має повідомити адміністратора сервісного центру МВС.
До теоретичного іспиту допускають лише тих, хто пред’являє паспорт, ідентифікаційний номер платника податків, медичну довідку. Якщо хоча б одного із цих документів немає, то до іспиту не допустять. Перед входом до класу проводиться автоматичний фейс-контроль. Система порівнює обличчя кандидата у водії з цифровим обличчям (раніше кандидата у водії фотографують). Це необхідно для того, щоб у клас не потрапили сторонні особи. Сам клас обладнаний чотирма відеокамерами з аудіозаписом. Вони контролюють усе приміщення. Стверджується, що сторонні особи не можуть отримати доступ до комп’ютерів, оскільки вони захищені спеціальною програмою.
Кандидат у водії має 20 хвилин, щоб відповісти на 20 питань. Він може зробити дві помилки. Якщо помилок 3 і більше, то іспит вважається проваленим. Невдаха може знову скласти теоретичний іспит, але не раніше, ніж через 10 днів. Кількість спроб не регламентується. У всякому разі, зараз. МВС планує у майбутньому за певної кількості невдалих спроб спрямовувати кандидатів у водії на додаткові заняття (навчання).
Джерело: auto.today.ua