Найчастіші причини підвищеної витрати палива
Інформація розміщена на правах реклами або надана партнерами:
Підвищена витрата палива в автомобілі може бути викликана різними причинами. Це можуть бути такі банальні причини як перевезення важких вантажів, причепів і так далі, агресивна манера водіння, з різкими стартами зі світлофора, або просто часті простої в пробках. Так само підвищена витрата палива може бути пов’язана і з технічним станом автомобіля і якістю мастильних матеріалів, що використовуються. Ось основні фактори, пов’язані з технічним станом авто, які можуть призвести до збільшення витрати палива:
Забруднені повітряний та паливний фільтри:
Повітряний фільтр відіграє ключову роль у подачі чистого повітря в двигун. Забруднений фільтр може знизити ефективність згоряння палива, що призводить до збільшення витрат палива. Також забруднений паливний фільтр може створювати проблеми з подачею палива у двигун, що знижує ефективність його роботи.
Старі або неякісні свічки запалювання:
Свічки запалювання відповідають за займання суміші в циліндрах двигуна. Зношені або неякісні свічки запалювання можуть призвести до недосконалого згоряння палива, що підвищує його витрати. Це особливо актуально при роботі на холостому ходу або при низьких оборотах двигуна.
Слабкий тиск у шинах:
Недостатній тиск у шинах може збільшити опір коченню автомобіля. Це потребує більших зусиль з боку двигуна для пересування автомобіля, що веде до збільшення витрати палива.
Неякісні паливо або олива у двигуні:
Використання низькоякісного палива може призвести до неефективного згоряння та накопичення відкладень у системі впорскування або на деталях двигуна. Це також може збільшити зношування двигуна та зменшити його ефективність, що позначиться на витраті палива. Аналогічно, використання неякісної оливи або оливи не рекомендованої в’язкості може призвести до збільшення тертя у двигуні і, як наслідок, до підвищеної витрати палива.
Як заощадити на паливі та зменшити його витрату?
По-перше, експлуатація автомобіля в економічному режимі може значно знизити витрати палива. Найекономічніший режим – це рух на високій передачі з мінімальною швидкістю, так як у двигуна максимальний ККД досягається при максимальному моменті та мінімальних оборотах. Для визначення оптимальних оборотів і швидкості кожної передачі необхідно вивчити характеристики конкретного двигуна.
По-друге, стиль водіння відіграє важливу роль. Плавний набір швидкості та гальмування, частий рух накатом перед світлофорами та уникнення непотрібних прискорень допомагають зберігати інерцію. Що стосується автоматичних КПП, то сучасні трансмісії налаштовані на економічність і можуть адаптуватися під стиль водіння. При зміні агресивного стилю на спокійний АКПП перемикатиметься на нижчих обертах.
Не забувайте про енергоспоживачі, такі як кондиціонер, аудіосистема та підігріви. Також не варто прогрівати двигун на холостих оборотах більше 2-3 хвилин.
Дороги та завантаження автомобіля також впливають на витрату палива. Зайва вага – це додаткова витрата, тому вивантажуйте непотрібні тяжкості.
Технічний стан автомобіля також важливий. Брудний повітряний фільтр та забиті форсунки можуть значно збільшувати витрати палива. Зношені свічки запалювання також перешкоджають економії. Якість палива та паливні присадки можуть допомогти підтримувати ефективність двигуна. Наприклад, забруднення форсунок – часта проблема при використанні неякісного палива. Спеціальні паливні присадки, такі як очищувачі паливної системи, можуть допомогти відновити роботу форсунок та знизити витрату палива. Яку ж паливну присадку вибрати, щоб і паливо економити, і паливну систему підтримувати в чистоті та робочому стані? У давно відомого на нашому ринку німецького виробника моторних олив, присадок та автокосметики компанії LIQUI MOLY є дві присадки, які за кілька десятиліть вже зарекомендували себе як ефективні засоби. Це для бензинових моторів та відповідно для дизельних. На них зараз, до речі, . У всіх офіційних точках продажу LIQUI MOLY в Україні, до 25 серпня, ви можете купити їх зі знижкою 15%.
Ознайомитись з повним асортиментом продукції LIQUI MOLY можна на сайті офіційного імпортера
Джерело: news.infocar.ua