Водіїв попередили про штрафи у разі відсутності оновлення даних про авто
В Україні під час військового стану керівники компаній та організацій мають оновити дані про свої автомобілі та інші транспортні засоби у ТЦК та СП. В іншому випадку на них чекає штраф, згідно з Положенням про військово-транспортний обов’язок.
Військово-транспортний обов’язок почав діяти в Україні відразу після того, як оголосили військовий стан у зв’язку з тим, що у лютому 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ. Він поширюється як на юридичних осіб, так і на фізичних осіб. Новий закон про мобілізацію та військовий облік, який набув чинності 18 травня 2024 року, вніс деякі нововведення у військово-транспортний обов’язок.
Власники транспортних засобів мають щорічно оновлювати інформацію про них у ТЦК. Це необхідно для того, щоб ТЦК мав актуальну інформацію, адже, наприклад, кількість автомобілів у володінні може збільшитися або зменшитися. Інформацію потрібно оновлювати до 20 червня та до 20 грудня.
Під час оновлення даних у ТЦК зазначається кількість автомобілів, що перебувають у володінні, їх технічний стан. Крім того, потрібно вказати інформацію про громадян, які працюють на цих транспортних засобах.
Якщо це не зробити своєчасно, то передбачається штраф. Він складає 20 000 грн.
Згідно з новим законом про мобілізацію та військовий облік, який набув чинності 18 травня 2024 року, на автомобілях та інших транспортних засобах, які стоять на обліку в ТЦК та СП, не можна не лише виїхати з України, а й навіть не можна виїхати за межі області. Але дозволяється виїжджати в сусідні області, якщо повідомити ТЦК про місцезнаходження ТЗ і на термін не більше 1 місяця.
Також згідно з новим законом про мобілізацію та військовий облік, у фізичних осіб на потреби Збройних сил України можна тимчасово вилучити автомобіль чи інший транспортний засіб, якщо їх декілька у володінні. Але вилучити можуть не всі поспіль автомобілі, а лише ті, які здатні їздити по бездоріжжю. Наприклад, пікапи та позашляховики. Вилучення ТЗ у фізичних осіб проходить за спеціальною процедурою. Складається акт прийому-передачі, у якому зазначається вся необхідна інформація. Після оголошення демобілізації всі вилучені автомобілі та інші транспортні засоби повинні повернути власникам протягом певного часу. Якщо автомобіль знищено, то власник має право на компенсацію.
Тим часом, народний депутат Ігор Фріс стверджує, що в Україні на даний момент немає підзаконного нормативно-правового акта, який визначає порядок виконання військово-транспортного обов’язку, що може ускладнити ведення господарської діяльності. Тому він звернувся до Кабміну з проханням усунути цей недолік.
Раніше стало відомо, що деякі категорії українців можуть звільнити з військово-транспортного обов’язку. Це військовослужбовці та їхні неповнолітні діти, чоловік/дружина військовослужбовця, а також члени сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. Це передбачає законопроєкт №11319, зареєстрований у Верховній Раді у червні 2024 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Джерело: auto.today.ua