Юристи розповіли, як в Україні поліцейські провокують тверезих водіїв
В Україні патрульні поліцейські можуть спровокувати тверезих водіїв, щоб скласти щодо них адміністративний протокол за відмову від тесту на рівень алкоголю. Про це розповіла компанія “Дорожній адвокат”.
За даними юристів, іноді патрульні поліцейські можуть під відеозапис запропонувати тверезому водієві пройти тест на рівень алкоголю у крові. Вони це мотивують тим, що нібито помітили ознаки алкогольного сп’яніння в автомобіліста.
Деякі водії, які не вживали алкоголю, піддаються на цю провокацію. Не дивно. Під час конфлікту з поліцейськими можна втратити самовладання. Вони відмовляються проходити тест. Внаслідок цього на них складають адміністративний протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за цією статтею – 17 000 гривень. Можуть також позбавити посвідчення водія на 1 рік.
Справа в тому, що деякі українські водії впевнені, що законодавство не передбачає відповідальності за відмову від тесту на визначення рівня алкоголю в крові. Але це не так. Відповідальність є. Причому така сама, як за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.
Юристи рекомендують водіям не відмовлятися від проходження тесту на рівень алкоголю в крові та не піддаватися на провокації патрульних поліцейських. Слід зазначити, що водій може відмовитися пройти тест на алкоголь на місці зупинки автомобіля. У цьому випадку поліцейські повинні направити його для огляду до медичного закладу. Але якщо водій відмовився від проходження тесту на рівень алкоголю в крові, то поліцейські можуть одразу скласти на нього адміністративний протокол, хоча автомобіліст міг хотіти пройти огляд у медичній установі, а не на місці зупинки машини.
Які ознаки, на думку патрульних поліцейських, можуть вказувати, що водій перебуває у стані алкогольного сп’яніння? Відомча інструкція МВС говорить, що ознаками алкогольного сп’яніння є запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, а також поведінка, яка не відповідає обстановці.
Нагадаємо, у нашій країні дозволений рівень алкоголю в крові для водіїв – не більше 2 проміле. Якщо показник більший, то передбачена сувора адміністративна відповідальність.
Джерело: auto.today.ua