Житель Львова посадив 9-річну доньку за кермо автомобіля: що вирішив суд
У Львові правоохоронці склали адміністративний протокол щодо 32-річного місцевого жителя, який дозволив своїй 9-річній падчерці керувати автомобілем. Суд оштрафував його на 1700 грн, повідомив пресцентр Сихівського районного суду м. Львова.
У повідомленні суду йдеться про те, що цей інцидент у Львові трапився 10 березня 2024 року. Автовласник дозволив своїй 9-річній падчериці сісти за кермо та керувати автомобілем.
Інтерес викликають обставини, за яких правоохоронці виявили це правопорушення. Під час моніторингу соціальних мереж поліцейські натрапили на відео, в якому дівчинка керує автомобілем у місті. Дорослий чоловік, який перебуває поруч, дає їй поради, як треба їхати.
Патрульна поліція Львівської області швидко встановила особу правопорушника. Це 32-річний мешканець Львова.
Відомо, що правоохоронці щодо цього автомобіліста склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками чи особами, які їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Покарання за цією статтею – попередження або штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Сихівський районний суд. м. Львова визнав провину автомобіліста повністю доведеною та оштрафував його на 1700 грн.
У 2024 році це не перший випадок у нашій країні, коли батьки дозволяють своїм дітям керувати транспортними засобами. За це передбачена адміністративна відповідальність. Власника автомобіля, чия дитина сіла за кермо, оштрафують за ч. 2 ст. 126 КпАП (Передача керування транспортним засобом особі, яка не має такого права). Штраф за цією статтею складає 3400 грн.
Також стосовно батьків, чия дитина сіла за кермо автомобіля, правоохоронці мають скласти адміністративний протокол за ст. 184 КУпАП, як у вищезазначеному випадку.
Неповнолітні несуть відповідальність нарівні з повнолітніми за деякі порушення Правил дорожнього руху (статті 121-127, частина перша, друга та третя статті 130 КУпАП).
Тим часом, Нацполіції, в Україні з січня до квітня 2024 року сталося майже 6500 ДТП, в яких загинули чи постраждали люди. Це на 6% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Найчастіше ДТП з постраждалими відбуваються через перевищення безпечної швидкості, порушення правил маневрування, порушення правил проїзду перехресть і пішохідних переходів, недотримання дистанції, а також управління ТЗ у стані алкогольного сп’яніння.
Джерело: auto.today.ua